Žáci ze 4.A a 4.B navštívili Ostravu. V Zoo se zúčastnili výukového programu o zvířatech naší přírody, po cestě do centra přes haldu Emu se dozvěděli zajímavé informace o historii i současnosti Ostravy!!!, výlet zakončili v OC Karolina.

Více

Publikováno 24. 1. 2024 12:15

Logická olympiáda

Žáci naší školy se opět zúčastnili Matematické soutěže Logická olympiáda, kterou pořádá Mensa České republiky. Soutěž je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Svým pojetím jde o unikátní soutěž, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného myšlení.

Více

Publikováno 24. 1. 2024 12:12

Oblastní turnaj v piškvorkách

V úterý 7. 11.2023 se konal oblastní turnaj ve hře piškvorky na škole Gymnázium Krnov.

Více

Publikováno 24. 1. 2024 12:08

Den s němčinou - Projekt němčina nekouše

Dne 8. 11. 2023 se žáci 8. a 9. ročníků měli možnost zúčastnit v rámci Dne s němčinou jazykových animací, které vedla velmi příjemná paní lektorka Simona Pöder Innerhofer ze společnosti Tandem. Cílem animace bylo podpořit zájem dětí o výuku němčiny a seznámit je s možnostmi jejího využití v běžném životě.

Více

Publikováno 24. 1. 2024 12:05

Školní liga stolního tenisu

Během měsíců září a října jsme sehráli vzájemné zápasy rozřazovacího turnaje pro celoroční soutěž ve stolním tenise. Rozdělili jsme se do modré a žluté skupiny.

Více

Publikováno 24. 1. 2024 12:03

9. B na exkurzi v České televizi

Třída 9. B je druhou třídou, která letos na podzim navštívila televizní studio České televize v Ostravě. Žáci byli během exkurze provedeni dvěma vysílacími studii, kde v prvním z nich se natáčí a v našich televizích vysílají Události v regionech i hlavní zprávy. Navštívili studio připravené pro Dobré ráno, které tento týden vysílá živě právě z Ostravy. Podívali se do režijního komplexu a do digitální obrazové střižny.

Více

Publikováno 24. 1. 2024 12:01

Halloween

Halloween

Třídy - přípravná, první, druhé a 3. C zakončily Halloween společným setkáním v tělocvičně. Byly zde připraveny aktivity v angličtině, halloweenské písničky a na závěr strašidelná diskotéka.

Více

Publikováno 24. 1. 2024 11:58

Dýňobraní

Dýňobraní

Dne 30. 10. byla v SVČ Krnov pro 5. B připravena spousta zajímavých aktivit. Děti si zasoutěžily, vydlabaly dýně a upekly výborné muffinky.

Více

Publikováno 24. 1. 2024 11:55

Okresní přebor ve stolním tenise

V úterý 31. 10. 2023 jsme se zúčastnili okresního přeboru základních škol ve stolním tenise. Přestože jsme byli benjamínky v soutěži (soutěž byla vypsána pro osmé a deváté ročníky, nás reprezentovali šesťáci a jeden osmák), dosáhli jsme výborných úspěchů. V hlavní soutěži obsadil Matyáš Poláček krásné 2. místo a v soutěži útěchy Kryštof Syslo taktéž 2. místo. Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy.

Více

Publikováno 24. 1. 2024 11:53

Okresní kolo florbalového turnaje

V pátek 3. 11. se naši žáci 1. stupně zúčastnili okresního kola florbalového turnaje ČEPS CUP. Bojovalo celkem 9 týmů a po velkém finále získali florbalisté bronzovou medaili, jmenovitě Ondřej Paseka, Lukáš Švrček, Šimon Trčka, Vít Heler, Jan Straškraba, Jakub Hymon a Jakub Ferenčík.