Úvod > Aktuality

Fotbalový turnaj

Po dlouhé době jsme se zúčastnili turnaje ve “velké” kopané. Turnaj byl sehrán na umělé trávě v areálu FK Krnov. Po sečtení všech bodů jsme obsadili krásné druhé místo, ale bohužel nepostupové. Do dalšího turnaje postupoval pouze vítěz (ZŠ Rýmařov) . Sehráli jsme výborné zápasy a vzhledem k tomu, že družstvo tvořili převážně osmáci, máme šanci postoupit za rok. Všem děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Publikováno 24. 1. 2024 11:47

Olympiáda mediální gramotnosti

Školní kolo olympiády mediální gramotnosti probíhalo 16. - 20. října a přes 16 tisíc studentů základních škol z různých koutů republiky se pokusilo postoupit do finále soutěže.

Publikováno 24. 1. 2024 11:44

Jsem laskavec 4. A

Jak udělat druhým radostný okamžik? Stačí málo: usmát se, slušně pozdravit, popřát hezký den a věnovat vlastnoručně vyrobenou drobnost. Děti ze 4. A si tyto nezapomenutelné chvíle prožily na vlastní kůži.

Publikováno 24. 1. 2024 11:42

Štafetový přebor školy

Již tradičním podzimním závodem se na naší škole stal Štafetový přebor 2. stupně. Za krásného slunečného počasí jsme si tak dnes užili dramatické souboje jednotlivých tříd, ale také žáků a odvážných učitelů. Všem vítězům gratulujeme a těšíme se na příští rok.

Publikováno 23. 1. 2024 13:18

Krokus

Na dnešní besedě jsme se dozvěděli, že nebudeme sadit krokusy jenom pro ozdobu, ale jako vzpomínku na židovské děti zavražděné během 2. světové války. Květy krokusů mají žlutou barvu jako Davidova hvězda, kterou Židé museli nosit. Až krokusy začátkem jara rozkvetou, vzpomeneme si na děti, které v té době zemřely. Adam

Publikováno 23. 1. 2024 13:15

3. B na letišti a v Chařovském parku

Záchrannou službu, letiště a Chářovský park v pátek 13.10. navštívili žáci 3.B. Děti si prohlédly vybavení sanitky, v hangáru nahlédly do letadla  a v parku si uvědomily, že máme podzim. Všem se poznávací vycházka moc líbila.

Publikováno 23. 1. 2024 13:13

Od zrna k chlebu

Třída 2. B se proměnila v pekařství. Ke Světovému dni chleba jsme se v projektu "Od zrna k chlebu" seznámili s obilovinami, kváskem i historií chleba. Umleli jsme si mouku, zadělali těsto a upekli chleby. Součástí projektu byla i návštěva vodního mlýna Wesselsky v Odrách.

Publikováno 23. 1. 2024 13:04

Projektový den v anglickém jazyce

Ve čtvrtek 19. 10. 2023 se skupinka šikovných žáků ze 7. – 9. tříd zúčastnila projektového dne mimo školu s názvem „Objev Ostravu". Během zábavně naučné vycházky městem musely týmy žáků pomocí mobilní aplikace plnit nejrůznější úkoly. Ty je zavedly na místa, kde se psala historie Ostravy. Mnoho zajímavostí nám odhalil také náš anglicky mluvící pan průvodce. Žáci tedy museli prokázat nejen důvtip a týmového ducha, ale především znalost anglického jazyka.

Publikováno 23. 1. 2024 13:01

Planetárium Ostrava

Dne 16. 10. 23 děti třetích tříd a přípravné třídy navštívily planetárium. V besedě a ve sférickém pořadu se dozvěděly informace o sluneční soustavě a určování světových stran podle hvězd. Prostřednictvím vizualizace měly možnost vidět planety pohledem z vesmíru. Po programu nahlédly i do vesmírné galerie. Exkurze se dětem moc líbila.

Publikováno 23. 1. 2024 12:57

Turnaj v piškvorkách

V minulém týdnu proběhlo školní kolo strategické hry piškvorky. Soutěžní týmy tvořily skupinky o 5 žácích ze šestých až devátých tříd. Do finálového kola se probojovaly týmy ze třídy 6. C, 7. A, 8. A a 9. B. Souboj o piškvorkové mistry byl napínavý, jednotlivé herní partie byly velmi vyrovnané.

Publikováno 23. 1. 2024 12:54