Úvod > Aktuality

Zimní olympiáda pro mateřské školy

Ve čtvrtek 11. 1. se v tělocvičně naší školy uskutečnily Zimní olympijské hry, kde si děti z mateřských škol užily spoustu zábavy.  Holky a kluci si vyzkoušely různé sportovní disciplíny - hokej, sáňkování, jízdu na bobech, hod na cíl, stavění sněhuláka i bruslení.

Publikováno 24. 1. 2024 15:36

Školní kolo olympiády z jazyka anglického

V pondělí proběhlo školní kolo olympiády v jazyce anglickém. Zúčastnilo se ji 32 žáků z 2.stupně, kteří soutěžili v poslechu, gramatice a v konverzaci s porotou na vylosované téma.

Publikováno 24. 1. 2024 15:33

Den bez aktovek

21. prosince byl na naší škole "den bez aktovek". Místo klasické školní tašky si tak někteří vzali věci netradiční - např. kufry, sportovní vaky, košíky, igelitky, buben....

Publikováno 24. 1. 2024 15:30

Anglické divadlo

Ve třídě 7. A nás baví angličtina, rozhodli jsme se tedy naše znalosti využít praktickým způsobem a nacvičit krátké divadelní představení v anglickém jazyce. Pro dramatizaci jsme si vybrali písničku „Five Little Speckled Frogs“ a bajku o Lvu a myši. Vše jsme poctivě trénovali, ve výtvarné výchově vyrobili kulisy a pak už zbývalo jen pozvat spolužáky z nižších ročníků, aby naši snahu přišli zhodnotit a zároveň si s námi procvičili angličtinu. Doufáme, že si představení užili stejně jako my.

Publikováno 24. 1. 2024 15:28

4. B v Olomouci

Děti ze 4. B se jely podívat do Olomouce. Strávily zábavné dopoledne v Pevnosti poznání a odpoledne navštívily vánoční trhy na Horním náměstí. Byl to pěkný výlet.

Publikováno 24. 1. 2024 15:25

Sedmáci na výletě v Ostravě

Ve středu 19. 12. si třídy 7. A a 7. B užily vánoční výlet do Ostravy. Naší první zastávkou byla katedrála Božského Spasitele, kam jsme si přišli prohlédnout betlém s ručně vyřezávanými pohyblivými figurkami. Dále jsme pokračovali na náměstí ochutnat dobroty na adventních trzích a výlet jsme zakončili nákupem vánočních dárku v obchodním centru Fórum Nová Karolina. Na Štědrý den jsme tedy náležitě připraveni.

Publikováno 24. 1. 2024 15:23

Přírodovědná soutěž

V pátek 15. 12. se na Gymnáziu v Krnově konalo okresní kolo Přírodovědné soutěže. Jde o soutěž, ve které se prověřují teoretické a praktické znalosti 3 členného soutěžního týmu v oborech: přírodopis, chemie, fyzika, zeměpis, a ekologie. Soutěž vyhlašuje Mendlovo Gymnázium v Opavě a 3 nejlepší týmy z okresního kola postupují do krajského kola. Soutěžní zadání letošního kola byla "Voda". Týmy měly vstupní úkol - natočit vtipné a zajímavé video na toto téma.

Publikováno 24. 1. 2024 15:21

Laser game 4. A

Žáci 4. A si ve čtvrtek 14. 12. náramně užili na Laser games v Dubnici. Děkujeme paní Nečekalové a panu Jelenovi za využití jejich zařízení a rovněž děkujeme manželům Kocourkovým za dopravu.

Publikováno 24. 1. 2024 15:17

Kurz první pomoci

V prosinci se žáci 8. tříd vydali na SZŠ v Krnově, kde pro ně studenti 2. ročníku přichystali spoustu zajímavých stanovišť. Zopakovali si znalosti anatomie lidského těla a získali nové dovednosti v poskytování první pomoci při krvácení, zástavě dechu a bezvědomí. Kurz 1. pomoci je součástí znalostí, které získávají žáci v rámci výuky přírodopisu. Všem se praxe moc líbila a některé možná motivovala studovat některý ze zdravotnických oborů.

Publikováno 24. 1. 2024 15:14

Páťáci na zámku

Dne 8.12. navštívili žáci 5.A a 5. B třídy zámek v Bruntálu a užívali si vánoční atmosféry na místním náměstí.

Publikováno 24. 1. 2024 12:57