Úvod > Aktuality

Projekt Obnovitelné zdroje energie

Žáci 6.B třídy v rámci výuky fyziky pracují na projektu "Obnovitelné zdroje energie". Projekt bude obsahovat 3 základní části.

Publikováno 24. 1. 2024 12:54

Weihnachtsbacken

Dne 4. 12. 2023 si žáci devátých ročníků zpříjemnili výuku němčiny realizací projektu Weihnachtsbacken. Jejich úkolem bylo vytvořit recept na vánoční cukroví v němčině a následně jej prověřit v praxi. Během pondělního dopoledne se ze školní kuchyňky linula vůně perníčků, brownies, lineckého cukroví a dalších dobrot, souvisejících s Vánoci. Během pečení si žáci zvládli i zasoutěžit na tabletech v aplikaci Blooket.

Publikováno 24. 1. 2024 12:50

Mikuláš

5. prosince dorazil do naší školy Mikuláš s čerty a anděly. Čerti rachotili, bouchali, uhlím pomazávali. Mikuláš promluvil s hříšníky a andělé rozdali všem sladkosti. Děti jim na oplátku zazpívaly.

Publikováno 24. 1. 2024 12:36

Nepečené cukroví

V úterý 5. 12. se po mikulášské nadílce děti z 5. A v pracovních činnostech pustily do výroby nepečeného cukroví. Povedly se medovníkové i "rafaelo" kuličky. Dětem moc chutnaly.

Publikováno 24. 1. 2024 12:34

Okresní přebor v šachu

V pátek 1. 12. se v SVČ Krnov uskutečnil Okresní přebor školních družstev šachu a naši žáci se v okresní konkurenci rozhodně neztratili. V kategorii 1. - 5. třída si vybojovalo pěkné 3. místo družstvo mladších žáků: Alena Kadlecová, Štěpán Chmura, Oliver Šubjak, Antonín Novák, Alena Polzerová, Kryštof Špaček.

Publikováno 24. 1. 2024 12:32

Beseda a svíčky z včelího vosku

Děkujeme prarodičům Danielky Strohalmové za to, že si v předvánočním shonu našli čas přijít do školy povyprávět nám zajímavosti ze života včel a ukázat výrobu svíček z včelího vosku. Beseda se nám moc líbila a dozvěděli jsme se mnoho nového. Žáci a paní učitelka ze 4. B.

Publikováno 24. 1. 2024 12:30

Okresní kolo florbalu

V konkurenci devíti škol z našeho okresu se nám podařilo na florbalovém turnaji mladších žáků ve Městě Albrechticích obsadit krásné druhé místo????. Výsledek je o to cennější, že nás reprezentovalo družstvo složené převážně z šesťáků. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Děkujeme i panu Syslovi, který nás celý turnaj podporoval.

Publikováno 24. 1. 2024 12:25

Virtuálně v elektrárně

Žáci 6. B třídy byli na on-line prohlídce v rámci programu "virtuálně v elektrárně". Jedná se o výukový program ČEZu na téma distribuce elektrické energie. Sebastian Žitník si dokonce pro svou pohotovost a postřeh vysoutěžil věcnou odměnu od skupiny ČEZ.

Publikováno 24. 1. 2024 12:24

Návštěva z okresu Jeseník

Ve čtvrtek 9. 11. v dopoledních hodinách jsme přivítali opravdu vzácnou delegaci. Ředitelé a zástupci základních škol blízkého regionu Jeseník v rámci výjezdního zasedání projektu MAP měli možnost navštívit jednu školu v Krnově. Jsme potěšeni, že vybranou školou se stala právě ta naše, ZŠ Žižkova.

Publikováno 24. 1. 2024 12:20

Volejbalová liga

V úterý 7. 11. 2023 se konal první turnaj školní volejbalové ligy ZŠ. Naší škole se podařilo vybrat žáky do dvou družstev v kategorii 6. a 7. ročníků. Tento turnaj měl pro žáky a žákyně spíše motivační charakter, protože většina hráčů se s volejbalem seznámila až letos v září. Další turnaj se uskuteční až po pololetí, takže máme dost času na vylepšení volejbalových dovedností. Zveme všechny zájemce o tento sport na tréninky v rámci „sportovek“.

Publikováno 24. 1. 2024 12:17