V současné době žáci 7. ročníků naší školy absolvují v rámci pracovních činností výuku předmětu Vaření, kdy také vaří v přírodě. Učí se připravovat pokrmy jak na ohništi v kotlíku, tak také na venkovním grilu. Ten byl v letošním školním roce zakoupen pro účely výuky díky Sdružení rodičů při ZŠ Žižkova 3. Touto cestou bych velmi rád poděkoval Sdružení rodičů a hlavně panu Hájkovi, který tento návrh podpořil.

Díky tomuto předmětu dokážou žáci  samostatně připravit např. kotlíkový guláš, hamburgery a masové či zeleninové špízy na venkovním grilu.

Tento předmět dívky i chlapce velmi baví, práce jim jde od ruky a dokonce s radostí i nadšením předvádějí své kuchařské umění doma rodičům. Všichni už se těší na další gastronomický posun při přípravě pokrmů na grilu.

Ing. Petr Adami (vyučující předmětu Vaření)

Galerie

V pátek 22. 10. se na školním hřišti uskutečnil štafetový závod na 4 x 60 metrů. Vybraní zástupci 7. až 9. tříd bojovali o nejrychlejší štafetu školy a spolužáci jim k tomu vytvořili skvělou atmosféru. Závod byl rozdělen do tří kategorií - dívky, chlapci a mix. Ukázalo se, že nejrychlejší běžce má třída 9. A, která posbírala všechna 1. místa surprised. Před vyhlášením vítězů se běžela ještě jedna neplánovaná štafeta - vyučující vyzvali žáky k souboji. Mladí závodníci ukázali, že se jen tak nezaleknou a v tomto boji zvítězili. Na hřišti po celou dobu panovala výborná nálada a všichni si to užili. Již teď se těšíme na jarní odvetu wink.

Galerie

Halloween ve třídách 4. A, 4. B a 5. A proběhl ve velice soutěživém duchu. Děti převlečené do originálních kostýmů si vyzkoušely, jak moc práce zabere obléct mumii či jak tančit v páru na strašidelný hit od Michaela Jacksona - Thriller. Také je čekalo Hallowenské občerstvení a spousta dalších her, které vyžadovaly především teamovou práci. Žáci i paní učitelka si tematickou hodinu užili a už teď se těší na příští rok!