Od úplného začátku hry na flétničku se děti naučily hrát spoustu písniček.
Za píli dostali malí hudebníci od paní vychovatelky Svobodové balíček plný sladkého překvapení.
Děti se již nyní těší, jak budou v příštím roce ve hře na flétnu pokračovat.

Ve středu dne 25. 5. 2022 se žáci 7. A naší školy zúčastnili poznávacího a turistického výletu na vrchol Ondřejník, nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Celý den se nesl v duchu krásného, byť deštivého počasí, ale to nás ani na chvíli neodradilo si užít výletu na plné obrátky. Žáci plni energie vyšlapali strmý kopec lesem až na vrchol Ondřejník (890m) se všemi překážkami, včetně deště i bláta. Po cestě jsme viděli i neviděli výhled na Lysou Horu, Radhošť, Frýdek – Místek a jiné krásy místního okolí. Odnesli jsme si plno zážitků a zkušeností s turistikou. V cíli jsme se občerstvili v Roubence Ondřejníček, zajezdili v dešti na kolotoči i lanové dráze a vyrazili zpět dolů do Frýdlantu. Všichni ve zdraví a mokru přežili a odnesli si spoustu zážitků, včetně jízdy vlakem s několika přestupy. Po celou dobu výletu panovala skvělá nálada. Tímto děkujeme i za doprovod paní ředitelce Mgr. Monice Ondrové, že s námi jela a vnesla do výletu mnoho zkušeností i legrace.

Ing. Petr Adami (třídní učitel 7. A)

Galerie

Ve středu 25. 5. navštívily třídy 3. A a 5. A Pevnost poznání v Olomouci. Nejdříve se děti podívaly do planetária. Film promítaný na kopuli poodhalil žákům různá tajemství týkající se vzniku vesmíru. Pevnost je rozdělena do částí, které se zaměřují na různé oblasti vědy. V jednotlivých expozicích (Do historie, Živá voda, Rozum v hrsti, Světlo a tma) si děti mohly všechno prohlédnout a vyzkoušet. Někteří odvážlivici se zatočili v gyroskopu jako kosmonauti ve výcviku. Po prohlídce Pevnosti poznání jsme se prošli do historického centra Olomouce, kde jsme viděli sloup Nejsvětější trojice a orloj. Dětem se výlet moc líbil.

Galerie