Dnes je úterý 28. 6. roku 2022. Viděl jsem a slyšel jsem zpívat Jánošíka. To vlastně bylo ihned poté, co jsem si zahrál brazilský fotbálek a na školní chodbě mě minulo pár australských domorodců. Pozvánku navštívit oživlou mumii v temné kryptě jsem z bezpečnostních důvodů raději nepřijal, stejně jako jsem nenašel odvahu ochutnat mexické speciality. Žár letního dne zmírnila návštěva Antarktidy a místních tučňáků. Výborný nápad. No a co ta japonská gejša? Co to má znamenat?

Naše škola si totiž připomněla Den Země. Výzdoba, kulisy, kostýmy, tradice, soutěže, atrakce, kvízy. Vstoupit do třídy na druhém stupni znamenalo navštívit jistou zemi. Starší žáci si připravili pro malé kamarády z prvního stupně zábavný program. Nadšení, radost a úsměvy na dětských tvářích byly tou pravou odměnou za hodiny a hodiny náročné přípravy.

Nutno říci, že všechny třídy se svého nelehkého úkolu zhostily na výbornou a vybrat nejvydařenější projekt bylo mimořádně obtížné. Mezi tři nejlepší nakonec porota zařadila Egypt (7.B), Austrálii (6.A) a Brazílii (7.A). Ovšem taková návštěva Japonska, Slovenska, Antarktidy nebo Mexika byla také nesmírně zábavným a originálním zážitkem.

Děkuji těm, kteří svůj čas věnovali přípravě tohoto pozoruhodného projektu a všem žákům přeji krásné prázdniny.

Luboš Váňa

Galerie

V pondělí 27. 6. jsme se v Koncertní síni Svatého Ducha rozloučili s našimi nejstaršími žáky, tedy s deváťáky. Od září začnou novou kapitolu života na středních školách a učilištích. Přejeme jim v jejich dalším životě hodně úspěchů!

Galerie

Ve čtvrtek dne 23. června se konal Florbalový turnaj žáků vyššího stupně naší školy. Zúčastnilo se celkem 10 družstev, z toho 3 dívčí a 7 chlapeckých. Hrálo se nejprve systém každý s každým a poté následovala vyřazovací kola. Celý turnaj se nesl v přátelském duchu, žáci byli plni energie a nedošlo k žádným zraněním. Po velké finálové bitvě nakonec zvítězilo po prodloužení a nájezdech v kategorii dívek družstvo bojovnic třídy 7. A a v kategorii chlapců po neskutečném zápase zakončili výhrou opravdoví borci třídy 9. A. Tímto děkujeme za účast a těšíme se na příští rok na opětovném turnaji na naší škole.

Ing. Petr Adami (učitel TV)