Úvod > Škola > Družina

Informace o provozu školní družiny v roce 2023/2024

Školní družina sídlí v budově školní jídelny naproti zdravotnického zařízení. V prvním patře se nachází šest oddělení, které vedou vychovatelky: Veronika Juříčková 1. oddělení, Jana Glösslová 2. oddělení, Alena Schoberová, DiS. a Helena Hájková 3. oddělení, Lucie Vychodilová 4. oddělení, Zuzana Dědicová 5. oddělení, Ivana Pavlacká 6. oddělení a Helena Hájková 7. oddělení.

Školní družina pracuje ve třech etapách

1. etapa

První etapa od 06:00 do 07:40 hodin, kde dítě může chodit nahodile, bez závazné přihlášky.

2. etapa

Druhá etapa je od 11:30 do 15:00 hodin, kde děti pracují ve svém oddělení, dle svých plánů pod vedením své vychovatelky. Každé oddělení má svůj specifický časový rozvrh, dle délky vyučování ve škole.

3. etapa

Třetí etapa je od 15:00 do 16:30 hodin, kde děti aktivně pracují ve zvolených kroužcích školní družiny nebo ve sběrném oddělení vychovatelky, která drží zavírací službu.

Za pobyt ve školní družině se dle zákona platí školné 150,- Kč za měsíc a to úhradou na účet školy, kde každé dítě má svůj variabilní symbol, který obdrží u ekonomky školy.

Nabídka kroužků

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
Aktiváček Turistika Tvoření Deskové hry Míčové hry
Aktiváček Zvídálek

Sportovní hry pro

žáky 1. - 2. tříd

Deskové hry
Kreativčata

Zábavné tvoření pro

žáky 3. - 5. tříd

Zábavné tvoření pro

žáky 1. - 2. tříd

Sportovní hry pro

žáky 3. - 5. tříd

Mikulášské tvoření

Inspirací na výrobu čertů a andělů je mnoho. Jednoduchý nápad, jak si mohou děti samy vytvořit dekoraci z hranolu a koule. Stačí šikovné ruce, trocha fantazie a výrobek na okno či do pokojíčku je na světě. Dětem z 6. oddělení se čertíci s andělem moc povedli, posuďte sami.

Publikováno 13. 4. 2024 22:30

Adventní věnce

V pátém oddělení školní družiny jsme strávili odpoledne vyráběním adventních věnců. Zatímco rodiče vytvářeli základ, děti malovaly sádrové odlitky vánočních skřítků. Zdobení probíhalo společně a musím říci, že všechny věnce vyšly úžasně. My jsme připraveni. Teď už jen stačí popřát krásný nadcházející adventní čas.

Publikováno 13. 4. 2024 22:28

Tvoření s rodiči

Datum konání: 23. 11. 2023

Tvoření s rodiči

Dne 23. 11. jsme se v prvním oddělení školní družiny přiblížili blíže k Vánocům. Společně s rodiči jsme vyrobili adventní věnce, nazdobili perníčky a vyrobili andělku. Akce se všem moc líbila.

Publikováno 13. 4. 2024 22:26

Vánoční dekorace

Zajímavou činností pro děti z 6. oddělení bylo zdobení dekorací na dřevěný podklad. K dispozici byl mech, šišky, bukvice, žaludy, šípky, oříšky, svíčky a další materiál. Děti na kulatině vytvářely z přírodnin svícny a dekorace na stůl. Práce je moc bavila a všechny výtvory byly moc hezké.

Publikováno 13. 4. 2024 22:24

Svíčky z včelího vosku

V 6. oddělení jsme vyráběli originální svíčky. Pořídili jsme sady na výrobu svíček, které obsahují pláty včelího vosku, knot a návod k výrobě. Tyto sady jsou velmi oblíbené u dětí a kreativních duší, které si rády vyrobí své vlastní originální voskové svíčky. Do vyrábění se zapojily i děti z jiných oddělení. Při práci to nádherně vonělo v celé třídě.

Publikováno 13. 4. 2024 22:21

Trpasličí "workshop"

Jednoho podzimního dne jsme se domluvili s maminkou paní Škanderovou a vyrobili jsme si trpaslíčky. Paní Škanderová ušila tělíčko, donesla korálky, ozdůbky, bambulky, knoflíčky. S dětmi pak přilepili vousy, nos, čepici a dozdobili skřítky dle své fantazie. Práce se dětem moc povedly.

Publikováno 13. 4. 2024 22:19

Pečení perníčků

Datum konání: 16. 11. 2023

Pečení perníčků

S dětmi z 1. oddělení se začínáme připravovat na advent. Dne 16. 11. jsme pekli vánoční medové perníčky. Jako správní pekaři jsme ochutnali těsto a zkusili si, kolik to dá práce, než se perníčky vyrobí. A než se perníčky upekly, vymalovali jsme omalovánky. Všem se  pečení moc líbilo.

Publikováno 13. 4. 2024 15:33

Zábavní park Krokodýlek

Datum konání: 26. 10. 2023

Zábavní park Krokodýlek

Dne 26. 10. jsme se s družinou vydali do zábavného centra Krokodýlek v Olomouci. Děti si užily spousty zábavy. Plavily se na lodičkách, střílely z lodi na piráta, otestovaly svou zdatnost při zdolávání překážek. Odvážné děti si virtuálně vyzkoušely jízdu na horské dráze nebo jízdu na motorce. Všichni jsme se vrátili v pořádku a v dobré náladě.

Publikováno 13. 4. 2024 15:19

Zpátky do pravěku

Ve čtvrtek 12. 10. 2023 se ve školní družině konala akce s názvem „Zpátky do pravěku“, která umožnila dětem prozkoumat svět pravěkých lidí a dozvědět se více o jejich životě. Děti se v jeskyni vyslovením svého jména pozpátku vrátily v čase, vyzkoušely si pravěké oblečení, nakrmily dinosaury nebo vymýšlely bojový pokřik.

Publikováno 13. 4. 2024 15:16

Putování se skřítky

Krásné a zábavné odpoledne si užily děti z prvních tříd a z přípravné třídy na SZŠ v Krnově, kde si studentky SPgŠ připravily pestrý program se skřítky. Všem se to moc líbilo a společně s krásnými zážitky si děti odnesly i nějakou tu dobrůtku a kouzelný lektvar, který jim moc chutnal.

Publikováno 13. 4. 2024 15:13