Tyto žluté kvítky vykvetly právě v době jarních prázdnin a počátku nouzového stavu. Děti tak neměly možnost radovat z výsledku svého snažení.

Podařilo se mně alespoň obrázky zachytit a uchovat krásu a odkaz těchto žlutých poslů jara.

IMG_20200316_105705
1/6
start stop bwd fwd

Přebory školy v šachu 2020

V úterý 18. 2. se na naší škole odehrál šachový turnaj O přeborníka školy. Tento již tradiční turnaj pořádáme na naší škole spolu s šachovým oddílem Šachy Krnov, který trénuje žáky naší školy každé úterý odpoledne v 13.30 v ranní družině. A je to znát, neboť úroveň našich šachových hráčů roste, mnozí se již účastní nejenom školních turnajů, ale jezdí i na okresní a krajské soutěže.
   Turnaj v rapid šachu na 7 kol odehrálo 34 hráčů naší školy od 1. – 9. třídu. Bojovalo se s napětím až do posledního kola a protože to byl otevřený turnaj, tak spolu hráli hráči I. a  II. stupně dohromady. Následně byli na konci turnaje vyhodnoceni zvlášť a navíc v každé kategorii i  nejlepší dívka turnaje.
   Turnaj se vydařil, všichni hráči si odnesli diplom a malou sladkou odměnu a na vítěze čekala medaile a čokoláda. Hlavně ale byla dobrá atmosféra, hrálo se fair play a bylo vidět zapálení do této pěkné deskové hry. Moc bych chtěla poděkovat všem hráčům, byli jste skvělí a vůbec nevadí, že někdo nenahrál hned 5 bodů a taky chci poděkovat SRPŠ naší školy za finanční podporu této akce.
Přikládám výsledky soutěže v obou kategoriích: (1.- 10. místo)
7.    Jakub Bedri
8.    Sára Kubelová (1. místo nejlepší dívka I. stupně)

9.    Marek Kelíšek
10.    Aneta Dragančíková (1. místo nejlepší dívka II. Stupně)

IMG-20200219-WA0000
IMG-20200219-WA0002
IMG_20200218_120129
1/3

Zeměpisná olympiáda 2020

Ve středu 26. 2. se v budově SVČ Krnov konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Naše škola zde vyslala dva zástupce a to Anetu Hanzelovou ze třídy 7. B a Karla Tkáče z 9. B. Soutěž byla rozdělena na celkem 3 části, které ověřovaly nejen znalosti žáků v oblasti geografie, ale také zda umí pracovat s atlasem a v některých úlohách museli žáci zapojit také logické myšlení. Aneta Hanzelová nakonec obsadil krásné 6. místo a Karel místo 8. Oběma žákům děkujeme za reprezentaci školy.
Za kabinet zeměpisu  Karolina Bednářová

Florbal 2020

Dne 18. 2. 2020 se konal Florbalový turnaj v tělocvičně ZŠ Žižkova Krnov, kde mezi sebou bojovali chlapci šestých a sedmých ročníků základní školy z Osoblahy a Krnova. V těžkém boji několika zápasů zvítězilo družstvo ze základní školy Žižkova 3 Krnov v sestavě: Polzer Drahoslav, Strážnický David, Kocaba Tomáš, Haničák Matyáš, Doboš Patrik, Čevela Daniel, Zbedina Denis. Tímto chlapcům zároveň děkujeme za skvělé výkony a gratulujeme k postupu do krajského kola, který se bude konat v Ostravě.

Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Dne 11. 2. 2020 se uskutečnilo v SVČ Krnov okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: I. A – 6. a 7. ročník ZŠ, II.A – 8. a 9. ročník ZŠ, I.B a II.B – víceletá gymnázia.
V kategorii I.A reprezentovala naší školu Lucie Šťastná z 6.B, která obsadila 3. místo a za kategorii II.A soutěžila Sofie Vlačuhová z 9.A, která obsadila nádherné 2. místo (pouze o 1 bod za místem prvním).
Lucii a Sofii gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.
GOOD JOB, GIRLS!

Číst dál: Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Recitační soutěž na 1. stupni

V úterý 18. února 2020 proběhlo na 1. stupni školní kolo Přehlídky mladých recitátorů. První dvě děti z každé kategorie nás budou reprezentovat na okresní přehlídce v SVČ Krnov koncem března.

Kategorie 1. tříd: 1. místo Eliška Adami, 1. B, 2. místo Filip Stříž, 1. B, 3. místo Natalea Elavsky, 1. B

Kategorie 2. a 3. tříd: 1. místa Amálie Pavlusová, 2. B, Ellen Vychodilová, 3. B, 2. místo Sophie Čanaklisová 2. B, 3. místa Tomáš Zvonek, Kristýna Kaniaková 2. B

Kategorie 4. a 5. tříd: 1. místa Sáva Smítalová 5. C, Eliška Herniková 5. B, 2. místo Laura Lášová 5. B, 3. místo Taťána Čarnecká 4. A.