Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Etiketa 5. A

Etiketa - slovo mnohoznačné. Nálepka s údaji, viněta dala základ pro pojmenování pravidel společenského chování.

Každý z nás má také jakousi nálepku, kterou si vytváří svým chováním. Jak se správně chovat ve společnosti, u stolu, ve škole apod. a přitom nedělat ostudu sobě i své rodině - to byla tentokrát náplň naší besedy v městské knihovně. A protože jsme zjistili, že se máme ještě co učit, určitě v tom budeme i nadále pokračovat.

PA116792
PA116793
PA116794
PA116795
1/4 
start stop bwd fwd

Historie Krnova

Další ze zábavných besed pro žáky základních škol popisuje Tomáš:
Knihovna mě bavila. Dozvěděl jsem se, že Krnov měl 4 brány. Dále mě bavilo, jak jsme museli přiřadit fotografii známé památky k textu. Krnov měl mnoho názvů: Jagerndorf, Kyrnow, Carnovia. Paní knihovnice se nás zeptala, kde je minoritský klášter. Vím také, žev Krnově se prostřídalo mnoho rodů např. přemyslovská princezna Kunhuta, která byla manželkou Přemysla Otakara II.

Děkujeme paním knihovnicím dětského oddělení, které pro nás pravidelně a s trpělivostí programy připravují.

PA086673
PA086674
PA086676
PA086678
PA086679
PA086681
1/6 
start stop bwd fwd

Kam na výlet

Ve čtvrtek 3. října se žáci 5. A vypravili na dlouho očekávaný výlet, který si vysoutěžili 7. 5. 2019 na výtvarné výstavě ve Flemmichově vile s názvem „Kam na výlet na Krnovsku aneb namaluj si svůj výlet“. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem pracovníkům Mikroregionu Krnovsko, kteří pro nás výlet připravili. Navštívili jsme linhartovský zámek, rozhlednu na Jelení, výstavku soutěžních prací v kulturním domě v Čakové a nově zrekonstruovanou kapličku v Zátoru. Pro všechny bylo zajištěno bohaté občerstvení. Děti si moc užily opékání špekáčků a volnou zábavu na dětském hřišti. Na setkání a konverzaci s žáky z polských Szybowic určitě nikdy nezapomenou. Strávili jsme všichni společně velmi příjemný den.

Číst dál: Kam na výlet

Cvilínské schody

Jako každý rok i letos jsme si  24. září vyběhli cvilínské schody. Tuto tradici nám trošičku letos kazilo počasí, nicméně 222 schodů jsme úspěšně i tak všichni zdolali.

Číst dál: Cvilínské schody