Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Lesní pedagogika 1. třídy

 V úterý  4.6.2019  jsme se s třídami 1.B a 1.C  vydali na svou první  lekci lesní pedagogiky. Jeli jsme vlakem do Města Albrechtic a odtud autobusem do Hynčic do zámeckého parku. Tam jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina zůstala v parku s p. Alenou Křištofovou a druhá se vydala do lesa s p. Blankou Drahotušskou.
P. Křištofová nám ukázala zámeckou zahradu, dozvěděli jsme se, co se v ní pěstuje, poznávali jsme sazenice a semínka ovoce a zeleniny, různé bylinky a také hmyz, který nám na zahradě pomáhá i škodí.  Děti samy si mohly zasadit sazeničky rajčat. Po svačině pro nás bylo připraveno ohniště a těsto na trdelníky, které si děti opekly a potřené máslem a skořicovým cukrem pak s chutí snědly
J.
Druhá skupina dětí se zatím při procházce lesem dozvěděla spoustu informací o lese, lesních zvířatech, ptácích, stromech, rostlinách, lesních plodech a také, jak je důležitá ochrana lesa. Čekalo na ně několik stanovišť s různými úkoly, děti odpovídaly na otázky a často se samy ptaly na to, co je zajímalo.  Pak se skupiny vystřídaly.

Obě naše průvodkyně jsou profesionálky, a tak dokázaly děti zaujmout od začátku až do konce. Děti byly pozorné, zvídavé, nadšené a mnohé překvapily svými vědomostmi.  

 

Protože nám přálo i počasí, výlet se nám všem velmi líbil a už teď se těšíme na ten další v příštím školním roce.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                Yvona Tomanová

 

Divadelní představení pro prvňáčky

Ve čtvrtek 10. 1. 2019 se žáčci z 1. B a 1. C třídy zúčastnili divadelního představení Broučci Jana Karafiáta ve Slezském divadle v Opavě.
Do Opavy jsme cestovali ráno vlakem, což byla pro děti vítaná změna a zábava.  Do divadla jsme se prošli a poté zasedli do krásného hlediště -  představení jsme sledovali z lóží a balkónu.
Celá hra byla velmi veselá s písničkami a vtipnými dialogy. Děti se velmi bavily. O přestávce jsme posvačili a obdivovali  nádhernou výzdobu divadla.
Jelikož jsme měli na zpáteční cestě k vlaku dost času, prošli jsme se ještě zasněženou zimní Opavou.
Celý výlet se nám vydařil a rádi se do opavského divadla zase někdy vrátíme.

Yvona Tomanová