Informace o provozu školní družiny v roce 2020/2021

Děti jsou rozděleny do 6-ti oddělení, ve kterých pracuje šest vychovatelek
a jedna asistentka pedagoga. Žáky prvních tříd vedou vychovatelky Zuzana Dědicová a Jana Glösslová. Žáky druhých tříd vedou vychovatelky Ivana Pavlacká a Stanislava Svobodová. Žáky třetích tříd vedou vychovatelky Lucie Vychodilová a Ivana Pavlacká. Žáky čtvrtých a pátých tříd vede vychovatelka Alena Schoberová.

Školní družina pracuje ve třech etapách

• 1. etapa

První etapa od 06:00 do 08:00 hodin, kde dítě může chodit nahodile, bez závazné přihlášky
  • 2. etapa

Druhá etapa je od 11:30 do 15:00 hodin, kde děti pracují ve svém oddělení, dle svých plánů pod vedením své vychovatelky. Každé oddělení má svůj specifický časový rozvrh, dle délky vyučování ve škole.
  • 3. etapa

Třetí etapa je od 15:00 do 16:30 hodin, kde děti aktivně pracují ve zvolených kroužcích nebo ve sběrném oddělení vychovatelky, která drží zavírací službu.
Za pobyt v družině se dle zákona platí školné 150,- Kč za měsíc a to úhradou na účet školy, kde každé dítě má svůj variabilní symbol, který obdrží u ekonomky školy.

Nabídka kroužků

druzina_aktivacek.png
Aktiváček

druzina_turistika.png
Turistický kroužek Zvídálek

druzina_kremika.png
Sportovní hry Zábavné tvoření Keramika

druzina_kreativita.png
Zobcová flétna Kreativčata Společenské hry

druzina_deskovehry.png
Sportovní hry Deskové hry Družinoví šikulové
ZS_Zizkova_Krnov_2_500x267.png

Blog družina

Na sobotní čarodějnické stezce se žádné dítě ani rodič neztratili. Všichni, kteří došli do cíle k ohni na Ježečkův palouček, měli správně vyluštěné kódy a tajenku.

Čarodějnice a jejich pomocníci byli velmi spokojeni a už se těší na příští rok, až opět nastartují svá košťátka.

V galerii se můžete podívat na šťastné děti a spokojené rodiče.

Galerie

Žáci 4. B, navštěvující družinu, si pro maminky připravili velmi pěkné dárečky ke Dni matek. Děti vytvořily voňavá srdíčka z jedlých potravin (např. káva, čočka, rýže, těstoviny, fazole). Hotová dílka se dala i zavěsit. Všem se srdíčka moc povedly a maminkám udělaly určitě velikou radost.

Celý týden si ve školní družině připomínáme každoroční celosvětovou událost organizovanou 22.dubna - DEN ZEMĚ, která je zaměřena na propagaci a podporu ochrany životního prostředí.

Každý den jsme tvořili krásné výrobky s touto tématikou a samozřejmě nechyběly dlouhé diskuze o ochraně naší krásné planety Země. Děti to velice bavilo a s nadšením se zapojovaly do všech aktivit.

Vychovatelky Jana Glösslová a Lucie Vychodilová

Články Družina