Informace o provozu školní družiny v roce 2020/2021

Děti jsou rozděleny do 6-ti oddělení, ve kterých pracuje šest vychovatelek
a jedna asistentka pedagoga. Žáky prvních tříd vedou vychovatelky Zuzana Dědicová a Jana Glösslová. Žáky druhých tříd vedou vychovatelky Ivana Pavlacká a Stanislava Svobodová. Žáky třetích tříd vedou vychovatelky Lucie Vychodilová a Ivana Pavlacká. Žáky čtvrtých a pátých tříd vede vychovatelka Alena Schoberová.

Školní družina pracuje ve třech etapách

• 1. etapa

První etapa od 06:00 do 08:00 hodin, kde dítě může chodit nahodile, bez závazné přihlášky
  • 2. etapa

Druhá etapa je od 11:30 do 15:00 hodin, kde děti pracují ve svém oddělení, dle svých plánů pod vedením své vychovatelky. Každé oddělení má svůj specifický časový rozvrh, dle délky vyučování ve škole.
  • 3. etapa

Třetí etapa je od 15:00 do 16:30 hodin, kde děti aktivně pracují ve zvolených kroužcích nebo ve sběrném oddělení vychovatelky, která drží zavírací službu.
Za pobyt v družině se dle zákona platí školné 150,- Kč za měsíc a to úhradou na účet školy, kde každé dítě má svůj variabilní symbol, který obdrží u ekonomky školy.

Nabídka kroužků

druzina_aktivacek.png
Aktiváček

druzina_turistika.png
Turistický kroužek Zvídálek

druzina_kremika.png
Sportovní hry Zábavné tvoření Keramika

druzina_kreativita.png
Zobcová flétna Kreativčata Společenské hry

druzina_deskovehry.png
Sportovní hry Deskové hry Družinoví šikulové
ZS_Zizkova_Krnov_2_500x267.png

Blog družina

Tentokrát jsme využili školní kuchyňky. Ve spolupráci s pracovníky SVČ, jsme se společně vystřídali celá družina. Děti byly nejdříve poučeny o bezpečnosti a poté teprve mohly začít pracovat. Nedříve si umíchaly těsto, které následně plnily do předem připravených košíčků. Než se muffiny upekly, zhotovily si marcipán, kterým vše dozdobily. Dětem i maminkám muffinky moc chutnaly.

Vytvořili jsme si hlavu sněhuláčka z krepového papíru a to jen tak pro radost, ale i jako dekoraci. Papírové kuličky se lepí na vystřiženou šablonu.  Díky této činnosti jsme si procvičili jak jemnou motoriku, tak i trpělivost a pečlivost. Práce se dětem moc povedla a z hotových výrobků měly velikou radost.

Galerie

Rádi se obklopujete krásnými předměty? My ano, proto jsme si s dětmi vyrobili originální lapač snů, který zútulní každý dětský pokojíček. Kromě vyzdobení interiéru můžeme zapátrat i po legendách a historii starých severoamerických indiánů. Ti věřili, že lapač zachytí zlé sny v kruhové síti a pomocí peříček k nim přenese dobrou energii. Lapač se věší nad postel, na zdi či do oken.

Galerie

Články Družina