Big congratulations to Sofie Vlačuhová (8. A) who represented our school in conversational competition in English, category II. A. She finished in the 1st  place. We also want to thank Jakub Ghraibi (7. A) who took part in this competition in category I. A. He finished in the 8th place. The pupils had to do a test that examined their listening skills, grammar and vocabulary skills and then spoke with a committee about several topics.

IMG_6554-1
1/2
start stop bwd fwd

Šachový turnaj o přeborníka školy

Dne 29.1. 2019 se šachisté ZŠ Žižkova utkali v klání o šachového přeborníka školy. Sešlo se jich opravdu hodně : z I. stupně 24 hráčů a II. stupeň zastupovalo 12 hráčů. Na všechny čekal náročný několikahodinový turnaj o 7 kolech, který se hrál v rychlém tempu 2 x 15 minut.
   Setkali se zde šachisté z šachového oddílu při ZŠ Žižkova, ale i  nadšenci do této krásné hry.
Věcné ceny a medaile získali první 3 nejlepší hráči v kategorii I. stupeň a II. stupeň a oceněna byla i nejlepší dívka v obou kategoriích.

I. stupeň :                                                                               II. stupeň:
1. místo Jaroslav Kadlec                                                     1. místo Adam Tošenovský
2. místo Jakub Bedri                                                            2. místo Patrik Doboš
3. místo Lukáš Veliký                                                           3. místo Lukáš Vajda
nejlepší dívka - Sarah Kubelová                                        nejlepší dívka Anna Blaháková

Zeměpisná olympiáda

Ve středu 23. 1. 2019 proběhlo na naší škole školní kolo Zeměpisné olympiády.  Zúčastnilo se ho celkem 31 žáků ze 7., 8. a 9. ročníků. Práce s atlasem i test zeměpisných znalostí byly pro některé opravdu tvrdým oříškem. Mladí zeměpisci se nemohli spoléhat pouze na naučené znalosti, ale museli také hodně přemýšlet. Všichni účastníci tak zaslouží velkou pochvalu, protože při řešení projevili schopnost hledat souvislosti.
A komu se dařilo nejlépe?
V kategorii žáků 7. tříd zvítězil Štěpán Ticháček ze třídy 7.B, krásné 2. místo obsadil Petr Guth ze třídy 7. A a na 3. místě se umístil Lukáš Vajda rovněž ze třídy 7. A. Zlato v kategorii žáků 8. a 9. tříd získala Eva Frydrychová z 9. A, stříbro  Petr Rožnovský, také ze třídy 9. A a bronz obdržela Daniela Svrčinová z 9. B.
Všem zúčastněným děkujeme za účast a vítězům, kteří postupují do okresního kola, přejeme mnoho úspěchů při reprezentaci školy.

Za kabinet zeměpisu napsala Karolina Bednářová.

Lyžařský výcvik pro 1. stupeň

Začátek  nového roku jsme na naší škole pojali sportovně. Žáci z 1. stupně vyjeli do Malé Morávky do Ski areálu Kopřivná na lyžařský výcvik. Čtyřdenního výcviku se zúčastnilo 45 žáků, kteří vytvořili čtyři lyžařská a jedno snowboardové družstvo. Mezi lyžaři bylo i patnáct začátečníků, kteří nakonec také zvládli sjet celou sjezdovku a vyzkoušeli si šestisedačkovou lanovku. Kromě lyžování a snowboardingu si děti užily hry a radovánky na sněhu, protože ho bylo dost i mimo sjezdovku. Všichni se také svezli ve snowtubingové dráze. Chválím všechny žáky za sportovní výkony a samostatnost, kterou museli prokázat při pobytu na horách bez rodičů.

Děkuji rodičům za sladkosti na soutěže, paní Hitlové za zajištění pitíček a upomínkových předmětů. Děkuji paní Imrichové za upečení výborných bábovek a muffinů na svačiny.

Číst dál: Lyžařský výcvik pro 1. stupeň

Školní kolo konverzační soutěže v jazyce anglickém

Před vánočními prázdninami  proběhlo školní kolo olympiády v jazyce anglickém.  Zúčastnilo se ji celkem 33 žáků z 2. stupně.  Soutěžilo se v gramatice, čtení, poslechu, v mluvení na dané téma a v řešení problémových situací . A tady jsou výsledky:
V kategorii pro 6. a 7. ročník se na 3. místě umístil Tobiáš Bartek ze třídy 6. B, na 2. místě se umístila Beata Zacpalová ze třídy 6.A a na 1. místě se umístil Jakub Ghraibi ze 7.A.
V kategorii pro 8. a 9. ročník se na 3. místě umístil Ondřej Šafařík z 9.A na 2. místě se umístila Julie Šmidáková ze třídy 8.A a na 1. místě se umístila Sofie Vlačuhová rovněž ze třídy 8.A.
V okresním kole budou naší školu reprezentovat Jakub Ghraibi, Julie Šmidáková a Sofie Vlačuhová.
Všem umístěným žákům gratulujeme a ostatním účastníkům děkujeme za statečnost a skvělé výkony.

Číst dál: Školní kolo konverzační soutěže v jazyce anglickém

Volejbal trojic

V předvánočním čase se našlo místo i na tradiční volejbalový turnaj trojic. Reprezentační týmy ze sedmých až devátých tříd změřili své volejbalové dovednosti v prostorách malé tělocvičny. K vidění byla pěkná hra i bojovné výkony nahrazující nedostatek volejbalových základů. Zdravotník zasahovat nemusel. Nejlepšími se stali Květáci z 8.B, druhé místo obsadili KCBP z 9.A a třetí skončil Flex team z 8.A.