SCREEN

Menu Style

Author Schoolmanie

Ve středu 3.4. měli žáci naší školy možnost v tělocvičnách shlédnout vystoupení profesionálních sportovců letních extrémních sportů. Zdolávání překážek a ramp na koloběžkách a kole za pomocí krkolomných obratů a výkrutů tajilo dech monohým divákům. Ve workshopech a soutěžích o ceny si mohli tyto závodní dopravní prostředky žáci i vyzkoušet na jednoduchých překážkách. Součástí programu byla i ukázka sportovního parkuru a přeskakování překážky sestavené z odvážných diváků. Všichni vyvázli bez úhony.

Světový den porozumění autismu.

Modrá barva není jen barvou nebe, oceánů nebo míru, ale také symbolem komunikace a sebevyjádření, což jsou oblasti, ve kterých lidé s poruchami autistického spektra mají největší potíže. Od roku 2008 je jednomyslným roznodnutím OSN 2. duben vyhlášen Světovým dnem porozumění autismu. V tento den, my, žáci a zaměstnanci, jsme se oblékli do modrých barev, abychom tak alespoň symbolicky podpořili všechny aktivity a lidi, kteří zvyšují ve společnosti povědomí o těchto poruchách a pomáhají spoluobčanům s autismem vést normální a smysluplný život.

Matematický klokan

V pátek 22.3. zasedli žáci naší školy k matematickým úlohám této tradiční soutěže. Zde jsou nejlepší umístění v jednotlivých kategoriích:

CVRČEK (2. a 3. třídy)
Karolína Holubcová 2.B; Adam Strnad 2.B a Amy Marčanová 2.A

KLOKÁNEK (4. a 5. třídy)
Julie Tribusová 5.B; Adam Petlach 5.C; Lukáš Veliký 5.B a Marek Kelišek 5.C

BENJAMÍN (6. a 7. třídy)
Lukáš Vajda 7.A; Petr Guth 7.A a Matěj Mrázek 6.A

KADET (8. a 9. třídy)
Adam Tošenovský 9.A; Eva Frydrychová 9.A a Ondřej Šafařík 9.A

Velký úspěch malých recitátorů

27. března 2019 proběhlo okresní kolo přehlídky mladých recitátorů. Z naší školy postupují do krajského kola 3 žákyně:

Amálka Pavlusová z 1. B, Julie Tribusová z 5. B a Eliška Herniková (soutěžila za ZUŠ Krnov). 26. dubna se děvčata zúčastní krajské soutěže v Ostravě.

Srdečně blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!

Návštěva loutkového divadla

Patří k pěkné tradici, že s prvňáčky navštěvujeme představení loutkového divadla Krnováček v DDM Méďa. V letošním školním roce jsme už na podzim shlédli velice pěkné provedení pohádky O Popelce.
Ve středu 20. března 2019 jsme navštívili divadlo podruhé. Tentokrát hráli pohádku O perníkové chaloupce. Přesto, že tuto pohádku všechny děti velmi dobře znají, s napětím čekaly, zda opět vše dobře dopadne
J
Pohádka se nám velmi líbila.
Za žáky 1.B a 1.C třídy

Yvona Tomanová

Basketbal 2019

Po dlouhé odmlce jsme se zúčastnili okresního turnaje v basketbale. Pilně jsme trénovali už od listopadu. Po zodpovědném výkonu se nám stupně vítězů vybojovat nepodařilo, ale výkon je příslibem do příštího turnaje v příštím roce. Za  předvedenou bojovnost děkuji : Dominiku Grajciarovi, Matěji Mervovi , Petru Rožnovskému, Martinu Kelíškovi, Danielu Papadopulosovi, Filipu Michálkovi, Samuelu  Židovi, Jirkovi Wendovi.

Číst dál: Basketbal 2019