Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Slavnostní předávání mezinárodních jazykových certifikátů

V květnu letošního roku  se na ZŠ Žižkova konalo již 4. kolo mezinárodních jazykových zkoušek z angličtiny Cambridge English pod záštitou jazykové školy AKCENT International House Prague. Celkem 21 žáků ze 4. až 9. ročníku se po celý školní rok připravovalo a své nabyté vědomosti ověřilo na mezinárodní úrovni v testech čtení, psaní, mluvení a poslechu v anglickém jazyce. Všech 21 kandidátů zkoušku úspěšně složilo a někteří dokonce s vyznamenáním.
Slavnostní předávání certifikátů proběhlo 20. 9. 2019 v obřadní síni krnovské radnice za účasti místostarosty města Krnova Mgr. Pavla Moravce, ředitelky ZŠ Žižkova Mgr. Moniky Ondrové, rodičů a přátel školy. Předávání doplnil svým vystoupením pěvecký sbor naší školy, který si nacvičil písně v angličtině.
Žáci dostali nejen certifikáty, na které se moc těšili, ale také drobné dárečky města Krnova.

20190920_102210
DSCN6801
DSCN6802
DSCN6803
DSCN6805
DSCN6806
DSCN6807
DSCN6808
1/8 
start stop bwd fwd

ADAPTAČNÍ VÝLET ŠESTÝCH TŘÍD NA ŠELENBURK

V úvodu školního roku jsme nelenili a využili krásného počasí k realizaci adaptačního výletu pro nové šesťáky, kteří 2. 9. 2019 vstoupili do nové školní etapy -  stali se žáky 2. stupně. Ještě předtím, než se začali seznamovat s novými předměty a jednotlivými vyučujícími ze druhého stupně, bylo třeba po prázdninách „obnovit“ vztahy ve třídě a také poznat své nové třídní paní učitelky. I my, třídní 6.A  (Mgr. Lucie Butorová) a 6.C (Mgr. Martina Šlachtová), jsme byly zvědavé, jaké nové svěřence jsme dostaly do rukou.
Proto jsme se společně vypravili na dobrodružný minivýlet.

Číst dál: ADAPTAČNÍ VÝLET ŠESTÝCH TŘÍD NA ŠELENBURK

Seznamovací výlet 6.B

Ve středu, 4.9. 2019, vyrazila třída 6.B na seznamovací výlet, neboť vstoupila na druhý stupeň ZŠ s novým třídním učitelem a 5-ti novými žáky ze ZŠ Úvalno. Jako cíl jsme si vybrali Uhlířský vrch u Bruntálu. Aby se nejednalo pouze o nudnou vycházku, byli žáci rozděleni do tříčlenných týmů, které plnily po cestě různé otázky a úkoly. Nejlépe se dařilo týmu ve složení Julius Mohyla, Terezie Mervová a Elen Georgiadisová. Tento tým získal sladkou odměnu. Prostor zůstal také na krátký "rozchod" na bruntálském náměstí za účelem nákupu drobného občerstvení, zmrzliny, nanuků apod. Celý výlet se vydařil, počasí nám přálo, vlaky jely skoro na čas, prostě co více si přát? Děkujeme za doprovod paní učitelce Haně Vlčkové, která je školním metodikem prevence. Budeme se těšit na další společné aktivity. Ing. Michal Brunclík, třídní učitel 6.B

Číst dál: Seznamovací výlet 6.B

Víceúčelové hřiště

Víceúčelové hřiště, které se je součástí školního hřiště u základní školy v Žižkově ulici, dostalo v průběhu prázdnin nový povrch. Asfalt nahradily plastové dlaždice. Na hřišti jsou vytvořena lajnovaní pro tenis, volejbal, basketbal, nechybí malé brankoviště pro florbal a lze si na něm ale zahrát i jiné sporty, jako fotbal, hokejbal nebo házenou. Školní hřiště základní školy v Žižkově ulici je veřejnosti k dispozici o prázdninách denně od 9.00 do 19.00, během školního roku v pracovní dny od 14.00 do 19.00 hodin a o víkendech od 9.00 do 19.00 hodin. Děti chodí sportovat zdarma, dospělí za užívání hřiště zaplatí 80 korun na hodinu. 

Zájemci se mohou obrátit na správce hřiště, který je na hřišti přítomen v provozní době. Lze kontaktovat také ekonomku školy Ivetu Tejčkovou, a to na tel. č.  552 302 249, 774 406 615 nebo e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Číst dál: Víceúčelové hřiště

Školní T- MOBILE běh

 „Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka“ – to je hlavní motto T-MOBILE olympijského běhu. Toho se držíme také my, a proto jsme se již po čtvrté zapojili do akce pořádané po celé republice – T-MOBILE školního běhu.
     Ve středu 19. června po desáté hodině dopolední se na trať dlouhou přes půl kilometru vydalo přes 40 žáků prvního stupně. Po jejich doběhu odstartovalo cca 30 žáků druhého stupně, jejichž trať byla o 250 metrů delší.
     Sportovci byli rozděleni do 5 kategorií dívek a 5 kategorií chlapců. Nejlepší 3 borci ze všech kategorií obdrželi medaile. Všichni běžci získali drobnou sladkost a účastnický list.
   Děkuji žákům devátých ročníků, kteří pomohli s  organizací závodu.
Poděkování patří také školnímu parlamentu a Sdružení rodičů a přátel školy, kteří finančně přispěli na odměny.
Napsala: Karolina Bednářová

Číst dál: Školní T- MOBILE běh

Atletika 2. stupně ZŠ Žižkova

V pátek 21. června se sešli atleti z druhého stupně naší školy, aby poměřili své síly ve sprintu na 60 m, skoku dalekém, běhu na 1500m , dívky v hodu míčkem, mladší chlapci v hodu granátem a starší chlapci ve vrhu koulí. Atleti, kteří se zúčastnili všech disciplín, byli hodnoceni také ve čtyřboji.
Sportovci byli rozděleni do kategorií 6. - 7. ročník dívky, respektive chlapci a 8. – 9. ročník dívky, respektive chlapci. Nejlepší 3 závodníci v jednotlivých kategoriích obdrželi medaile a nejúspěšnější čtyřbojaři také poháry.

Číst dál: Atletika 2. stupně ZŠ Žižkova